Łukasz Charuba

Łukasz Charuba

Zabiegany między punktami kontrolnymi a urzędami. 
Poszukuje związków między ekonometrią a psychologią.
Kontakt: l.charuba@biegnaorientacje.pl

URL strony:

Zawodnicy biorący udział w niedawnym Pucharze Świata w Hiszpanii mogli potraktować zdjęcie dwu końcowych punktów biegnącym na końcu najlepszym zawodnikom jako nieszczęśliwy wypadek. Szkody tym spowodowane były o tyle duże, że klasyk, z którym przyszło się zmierzyć światowej czołówce, stanowił niezwykle trudne wyzwanie pod względem fizycznym i orientacyjnym. Jakże musieli się oni czuć, kiedy, wykończeni po biegu, dowiedzieli się, że ten został unieważniony...


Pamiętacie starą dobrą zasadę Moliera: "Uczyć, bawiąc"?
Jeszcze się nie rozpoczęły, a już intrygują. Warto chyba przy okazji Mistrzostw Polski przypomnieć kilka istotnych prawd związanych z zawodami w bno.

Niemal 50 dni minęło od Walnego Zjazdu, który wybrał nowe władze Związku. Jak odnajdujemy się w nowej rzeczywistości?

Poczytność kontrowersyjnych artykułów i odmiennych opinii, przygaszona poczuciem zwątpienia atmosfera w środowisku, w końcu ogromny potencjał ludzki, który, uwierzcie mi, daje się obserwować u co poniektórych, mówią jedno - nadszedł czas na zmiany.

Ostatnie numer pisma Bieganie i obszerny artykuł o sile biegowej skłaniają do refleksji.

Kopanina

23 października 2012

- Nie macie elementów, na których można postawić punkt kontrolny?
- To sobie zróbcie!

Wspólnie z grupką zapaleńców z klubu postanowiliśmy szalony pomysł potraktować poważnie.

Choćbyście robili jeszcze coś dobrego, siedzicie tutaj zbyt długo. Powiadam więc - odejdźcie, już chcemy was się pozbyć. Na litość boską - wynoście się!

Stało się. Zbieg zbiegów okoliczności. Znaki czasu. Inne niezrozumiałe formy. Wszystkie one w trudny do wyjaśnienia sposób doprowadziły do powstania tegoż tworu. Mojego bloga. W zapomnienie niechaj pójdzie implikacja, która stała się przyczyną jego powstania. Zainteresowani wiedzą, w czym rzecz.

O portalu

Jest to pierwszy w Polsce portal o biegu na orientację. Powstał on we współpracy kilkunastu osób - oczywiście pasjonatów orienteeringu. Filarami serwisu są: część redakcyjna, baza map i klubów oraz kalendarz zawodów - wszystko, co trzeba obecnemu... lub przyszłemu orientaliście.

Wesprzyj nas!

Portal istnieje od lipca 2012 roku i na tym etapie najważniejszym wsparciem będzie wsparcie redakcyjne oraz pomoc przy dodawaniu map. Do współpracy zapraszamy każdego! Zachęcamy również do reklamowania się na łamach naszego serwisu.

Dołącz do redakcji

Czekamy na ludzi, którzy potrafią pisać o orienteeringu nietuzinkowo i z pasją. Wyślij nam swój artykuł, z chęcią go opublikujemy! Pamiętaj, że na dowolne tematy pisać możesz również na blogu wbudowanym w portal. Wystarczy się zarejestrować.

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tytuł biegnaorientacje.pl jest wpisany do rejestru dzienników i czasopism Krakowskiego Sądu Okręgowego. Wydawcą portalu jest firma Kvalitet z siedzibą w Krakowie. 

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies (czym są?). Pamiętaj, że możesz je wyłączyć w ustawieniach przeglądarki.